21.-22. april – Padborg Open

Program for løbet   – KLIK TO GANGE FOR AT SE DET I STOR FORMAT

 

 

 

 

 

 

 

Billetpriser

Ved indgangen www-forsalg
Lørdag 150,00 DKK 140,00 DKK
Søndag 200,00 DKK 180,00 DKK
Weekend 250,00 DKK 200,00 DKK
Tribunetillæg 70,00 DKK 70,00 DKK
Børn under 12 år har gratis adgang i følge med en voksen

Klasser på programmet

OK Mobil Danish Supertourisme Turbo
OK Mobil Legend Car Cup
Yokohama 1600 Challenge
Youngtimer
Syver Race Cup
Aquila Synergy Cup

 

Program

Lørdag den 21. april 2018
08:00 Renault F4/Formel 5 Træning 20 min.
08:25 Aquila Synergy Cup Træning 15 min.
08:45 Super Seven Racing Træning 20 min.
09:10 Yokohama 1600 Challenge Træning 20 min.
09:35 OK Mobil 1 Danish Supertourisme Turbo Træning 1 20 min.
10:00 OK Mobil 1 Legend Car Cup Træning 20 min.
10:25 Youngtimer Klasse 1 Tidtagning 20 min.
10:50 Youngtimer Klasse 2 & 3 Tidtagning 20 min.
11:15 Renault F4/Formel 5 Tidtagning 20 min.
11:40 Aquila Synergy Cup Tidtagning 20 min.
12:00 Pause
12:25 OK Mobil 1 Danish Supertourisme Turbo Træning 2
12:45 Super Seven Racing Tidtagning 20 min.
13:10 Yokohama 1600 Challenge Tidtagning 20 min.
13:35 Youngtimer Klasse 1 Løb 1 S 15 min + 1 omg.
14:00 Youngtimer Klasse 2 & 3 Løb 1 S 15 min + 1 omg.
14:25 Renault F4/Formel 5 Løb 1 S 15 min + 1 omg.
14:50 Aquila Synergy Cup Løb 1 S 12 min + 1 omg.
15:15 OK Mobil 1 Legend Car Cup Tidtagning 20 min.
15:40 OK Mobil 1 Danish Supertourisme Turbo Tidtagning 1 15 min.
16:05 OK Mobil 1 Danish Supertourisme Turbo Tidtagning 2 10 min.
16:25 Aquila Synergy Cup Løb 2 S 12 min + 1 omg.
16:45 Yokohama 1600 Challenge Løb 1 S 15 min + 1 omg.
17:10 Renault F4/Formel 5 Løb 2 S 15 min + 1 omg.
Søndag den 22. april 2018
09:00 Renault F4/Formel 5 Warm up
09:15 OK Mobil 1 Legend Car Cup Løb 1 S 15 min + 1 omg.
09:40 Super Seven Racing Løb 1 S 15 min + 1 omg.
10:05 Youngtimer Klasse 1 Løb 2 S 15 min + 1 omg.
10:30 Youngtimer Klasse 2 & 3 Løb 2 S 15 min + 1 omg.
10:55 Aquila Synergy Cup Løb 3 S 12 min + 1 omg.
11:15 OK Mobil 1 Danish Supertourisme Turbo Sponsorkørsel
11:45 Pause
12:15 Super Seven Racing Løb 2 R 15 min + 1 omg.
12:40 OK Mobil 1 Danish Supertourisme Turbo Gridshow
13:15 OK Mobil 1 Danish Supertourisme Turbo Løb 1 R 15 min + 1 omg.
13:40 Youngtimer Klasse 1 Løb 3 S 15 min + 1 omg.
14:00 OK Mobil 1 Legend Car Cup Løb 2 S 15 min + 1 omg.
14:25 Yokohama 1600 Challenge Løb 2 S 15 min + 1 omg.
14:50 Renault F4/Formel 5 Løb 3 S 15 min + 1 omg.
15:15 Youngtimer Klasse 2 & 3 Løb 3 S 15 min + 1 omg.
15:40 OK Mobil 1 Danish Supertourisme Turbo Løb 2 S 15 min + 1 omg.
16:00 OK Mobil 1 Legend Car Cup Løb 3 R 15 min + 1 omg.
16:20 OK Mobil 1 Danish Supertourisme Turbo Løb 3 S 15 min + 1 omg.
S: Stående start – R: rullende start
Med forbehold for fejl og ændringer